Helyszín | Időpont | Jelentkezési határidő |
---|---|---|
Pécs, Magyarország | 2021-02-04 - 2021-03-18 | 2021-02-01 |
Vizsgát csak a jelölt állandó lakhelye szerinti megyei Vadászkamara Állami Vadászvizsga Bizottsága előtt lehet tenni. Mi ebben segítségedre leszünk, elintézzük a vizsgára jelentkezést, bejelentünk a Vadászkamarához.
A vizsgára bocsátás további feltétele a vizsgadíj megfizetése.
Vadászvizsgát kizárólag magyar nyelven lehet tenni.
Óraszám összesen: 100 óra
Elméleti órák: 70 óra
Gyakorlati órák: 30 óra
Elméleti oktatás témakörei, elsajátítható ismeretek:
Gyakorlati oktatás témakörei, gyakorlati foglalkozások elsajátítható ismeretek:
Vadászvizsga
Illetékes vadászkamarák által kerülnek megszervezésre és lebonyolításra, nem a képzés része.
Olyan érdeklődőknek ajánljuk a képzést, akiket érdekel a vadászat, akár hobbiból, akár megélhetésből szeretnének vadászni.
A sikeres vadászvizsga után már elsajátottál minden szükséges ismeretet, jól tudod, hogyan, hol és mire vadászhatsz, alaposan ismered a szabályokat, és már csak néhány lépés választ el, hogy fegyvert foghass és részt vehess a vadászatokon. Összegyűjtöttük a még hátralévő teendőket és a legfontosabb tudnivalókat.
Az Állami Vadászvizsga mellett a fegyvervizsga megléte is kötelező. Ezek sikeres teljesítése után teljes jogú vadászként foghatsz fegyvert a kezedbe. Teljes jogú tagként vehetsz részt társaságod vadászatain vagy más területen, mint vendég, esetleg, mint bérvadász. Lőfegyverrel, íjjal, esetleg ragadozó madárral is vadászhatsz. Ragadozó madár tartására azonban engedélyt kell szerezni.
A vadászvizsga a megyei vadászkamaránál történik. Három részből áll, az elméleti vizsgából, a hatósági fegyvervizsgából és a gyakorlati lövészeti vizsgából. A lövészeti vizsgát azonban az elméleti rész előtt meg kell csinálni, ez koronglövésből és puskás céllövészetből áll. Ez a fegyvervizsga csak a hosszú lőfegyveres részt fedi, tehát maroklőfegyverre nem lehet vizsgázni a keretében. Sikeres vizsga után határozatot kapsz, ez alapján vásárolhatod meg a lőfegyvered, melyet a vásárlás után 8 napon belül be kell mutatnod a helyi igazgatásrendészeten, ahol kitöltik a fegyvertartási engedélyt.
A fegyvertartáshoz pszichológiai és II. csoportos egészségügyi alkalmassági igazolásra van szükség. Valamint az előírások szerint a lőfegyver tárolóhelyet is ki kell alakítani. Az engedélykérelmet a lakhely szerinti igazgatásrendészeten kell beadni, ha már megvannak a szükséges igazolások és papírok. Hatósági erkölcsi bizonyítvány kérelmet is be kell nyújtani. Az engedélyezési eljárás során a tárolóhelyet is ellenőrzik.
Azonban vadászfegyver tartási engedéllyel csak olyan B, C, D kategóriájú lőfegyver tartható, amely a vadászatra jogszerűen használható eszközök között szerepel. Vadász célú engedély alapján rövid lőfegyver (maroklőfegyver), öntöltő golyós puska, olyan öntöltő sörétes fegyver, melynek tára nincs 2 lőszer kapacitásra redukálva nem tartható. A tartható fegyverek száma nem korlátozott.
Magyarországon vadászni vadászjegy, vagy vadászati engedély birtokában lehet. A vadászjegy kiadása a lakóhely szerinti Vadászkamara területi szervezeténél igényelhető a vadászvizsga eredményes letétele és a vadász felelősség és baleset biztosítási szerződés megkötése után. A vadászlőfegyver megszerzésére, megvásárlására, tartására az illetékes rendőrhatóságtól kapható meg az engedély. Az éves vadászjegy kiváltása 10000 Ft, valamint még 4000 Ft kamarai tagsági díj és 1000 Ft biztosítás is fizetendő.
Vadászni természetesen csak adott helyeken lehet. A törvény szerint vadászterületnek minősül hasznosítási formájától függetlenül, az a földterület, valamint vízfelület, amelynek kiterjedése a háromezer hektárt elér, és szemközti határvonalainak távolsága legalább háromezer méter. Továbbá, ahol a vad szükséges táplálékot megtalálja, a természetes szaporodási feltételei, valamint a természetes mozgásigénye, búvóhelye, nyugalma adott.
Vadászni mindig csak a törvény által nem tiltott módon és csak a vadászat rendjének megfelelően lehet, a vadászat rendjének megtartásával. A vadászterületen évente az éves vadgazdálkodási tervben meghatározott fajú és darabszámú vad ejthető, fogható el, és csak a törvény által engedélyezett módon és engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral.
Ne hagyja ki, jelentkezzen képzésünkre még ma. Nem fogja megbánni!